PhenQ Yorumlar: 10 En Kilo Kaybı Hapları

Home » Review » phenq » PhenQ Yorumlar: 10 En Kilo Kaybı Hapları

PhenQ Yorumlar: 10 En Kilo Kaybı Pills. kolaylık yemeğin miktarına yanı sıra alkol aldıktan şeker paketlenmiş gazlı içeceklerde artış aslında hem insanların yaptığı gibi, Amerika Birleşik Devletleri’nde aşırı kilo salgın yol açmıştır …PhenQ Yorumlar: 10 En Kilo Kaybı Pills . Bundan sonra kolaylık gıda miktarı, hem de biz alkol aslında yanı insanlar bir seçenek bulamazsanız sanki yakın zamanda, Amerika Birleşik Devletleri'nde aşırı kilo salgın yol açmıştır tüketmek şeker paketlenmiş gazlı içeceklerde artış, yaralı fiyat basitçe her yıl artmaya devam edecek.

PhenQ Yorumlar: 10 En Kilo Kaybı hapları

Hepimiz kilo vermek en iyi yollarını anlıyoruz. Sadece daha az yemek, hem de sağ, çok daha fazla egzersiz? Bu okuma Eh, geçmişte bu denedim ve aslında o göründüğü kadar basit olmadığını ortaya çıkardı beni bilgilendirir. Aşağıdaki en iyi şey Tam olarak ne? | Hepimiz kilo vermek ne kadar biliyoruz. Eh bu okuduğunuz gerçeği, size o göründüğü kadar basit olmadığını ortaya çıkardı yanı sıra, geçmişte bu çalıştılar beni söyler. PhenQ Yorumlar: 10 En Kilo Kaybı hapları

Diyet rejimi tabletleri ama doğru nedenlerle hariç belirgin belirgin olmak kadar biten. pazar diyet hapları çoğunluğu önemli reklam kampanyaları aittir ve onları çalıştırmak bireyler sadece aklında tek bir amacı vardır. mümkün olduğunca çok nakit Yapımı! Ürün çöp eğer aksi durumda ya olsun onlar, onların ürünlerini satın insanları ikna gücüne sahip, çünkü önemli değildir. onlar gerçekten daha hafif duygu bırakın tek şey, senin cüzdan |. Piyasada diyet planı hapları toplu masif reklam ve pazarlama kampanyalarının aittir ve onları çalıştırmak insanlar sadece aklında tek bir amacı vardır. Üründe onların öğeleri, onlar işlev olsun ya da olmasın alma insanları ikna gücüne sahip olması nedeniyle, çöp olup olmadığı önemli değildir.

Tam olarak ne gerek, aslında bilimsel olarak incelenmiş ve ayrıca kilo damla yardımcı etkili olduğu doğrulandı bir öğedir. Bunların çoğunluğu sadece rüya size sunmayı hedefliyoruz reklam şirketleri tarafından fırça beri Onlar keşfetmek için zor, ancak bunlar etrafında bulunmaktadır. Aslında sadece etkili yağ kaybı en önemli anahtarlar arasında rastlamakSadece PhenQ nedir?

PhenQ İnceleme - PhenQ Yorumlar: 10 En Kilo Kaybı hapları

PhenQ herhangi bir kişinin hayallerindeki vücuda elde yardımcı olmak için vaat bir diyet hapı olduğunu. Bu ambalaj üzerinde "ilaç sınıf" ve ayrıca listeleri "fentermin" olarak belirtmektedir.

Fentermin, emin değildir olanlar için, onun bağlamak sağlığa sorunlar için FDA tarafından yasaklandı çılgınca verimli diyet rejimi hapı oldu. o yasadışı bu yana, biz aslında beslenme takviyeleri çeşitli benzer faydalar garanti gördük - ancak hiçbir şey gerçekten yakın geldi. PhenQ Yorumlar: 10 En Kilo Kaybı hapları

ambalaj dayanarak, PhenQ açıkça fentermin, yasaklanmış bir bileşiğin oluştuğunu düşünmek müşterilerine arzuluyor.

PhenQ henüz ek başarısız fentermin kopya kedi var mı? Ya da gerektiren güçlü diyet planı tablettir? en sadece nasıl çalıştığını daha kaygı gözatalım.Ek Gerçekler ve Aktif maddeleri

PhenQ Malzemeler - PhenQ Yorumlar: 10 En Kilo Kaybı hapları

öğenin ne var?

PhenQ tedarikçileri tamamen açık ve bileşenleri hakkında derece kolay olduğunu ve aslında bu malzemeler aldığınızı bilimsel desteği hakkında bilgiler yayınladı.

kas dokusu tonunu yanı sıra kilo verme çabalarını artırmak için tasarlandığı gibi PhenQ Tüm bileşenler de tamamen doğal olmasıdır.

Tam burada her pratik PhenQ tablette keşfedeceksiniz aynen:

a-Lacys Reset ®

a-Lacys sıfırla ® bir de klinik olarak vücutta termojenez deşarj ve metabolik sürecini hızlandırmak için üretilmiş, aşağıdaki formüle incelenmiştir olarak ticari markalı. Düzenlendi, bu hızla gerçekten derhal kilo hedefi gerçekleştirerek, ince aşağı başlayabilirsiniz garanti eder. Metabolizma hızı vücudun doğal kalori yakma fiyatıdır ve daha hızlı olduğunu, çabuk kesinlikle kalori eriyecek. Artan metabolik süreci ve ayrıca geliştirilmiş thermogenesis elele gidin. birbirleri ile yerleştirilen bu derhal çok hızlı kilo verdirdiği gerçekleştirerek, kilo vermek başlayabilir sağlar. Metabolik süreç vücudun doğal kalori yakma fiyatıdır ve daha hızlı olduğunu, çabuk kalori tutacaktır.

Thermogenesis vücutta ısı üretimidir. Sıcak bir enerji türüdür, hem de güç üretmek için, vücut kalori şekilde kullanması gerekir. Böylece, sizin iç termostat arttıkça, kilo kesinlikle döken başlayacaktır. Daha yüksek dahili termostat, kaybedecek başlayacak daha da ağırlık.

Capsimax toz.

Kırmızı biber, piperin, hem de niasin veya vitamin B3 bir harmanıdır Capsimax toz. Biraraya getirince, bu yardım vücutta yağ havaya uçurmak için.
Genellikle karabiber olan piperinedir olarak {Capsicum, biber bitki türüdür. Onlar aslında klinik yüksek termojenik konut veya ticari özelliklere sahip olduğu gösterilmiştir ve bu, sonradan, vücut böylece toplam ağırlığını azaltarak, ekstra yağ eritmek yardımcı olur. Ayrıca, çalışma aslında piperinedir da gelişmekte ek yağ hücrelerinin durabileceğini göstermiştir. Capsinoids olarak capsacinoids aynı şekilde medikal olarak önemli olan kilo kaybı seviyelerinin üretilmesi için gösterilmiştir. Onlar aslında tıbben yüksek termojenik binaları yanı sıra bu da, vücut böylece genel ağırlığını azaltarak, ekstra yağ eritmek yardımcı olduğu teyit edilmiştir. Capsinoids ve capsacinoids ilave bilimsel önemli olan ağırlık kaybı derecelerine oluşturmak için ortaya konmuştur.

Kalsiyum karbonat.

kemikler için yararlı olduğu kabul edilmiştir Kalsiyum karbonat, ancak buna ek weight.In gerçekliği dökmeye yardımcı, bazı kalsiyum vücut sağlığı hem de aşırı şişman olduğunu ortaya koyarak yağ depolama alanını azaltmak için vücutta çeşitli hücrelere bilgilendirebilir iddia sonuç olarak gerekli değildir şekilde saklanmasıdır. Hücreler, sonuç olarak, bunun yerine yağ erimeye başlar ve bu da fazla kilo kaybı ile sonuçlanır. kilolu yetişkinlerin bir araştırma kalsiyum takviyeleri alarak veya başka onların kalsiyum tüketimi onlar kilo kaybı, artan miktarda olduğunu yer yükselterek.

Krom Piclinate.

Yaygın tam tahıllar, sebzeler ve ayrıca etin keşfedilen doğal bir mineraldir Krom Piclinate. Çeşitli çalışmalar sağlıklı ve dengeli kan şekeri derece tutmak daha kolay geliyor belirten karbonhidrat yanı sıra şeker gıda istek engelleme için krom bağlamış. güç olarak saklanan olarak karbonhidrat ve diğer çeşitli şekerler ile Gıdalar de emilir. Yeterince şeker hücrelerinize varsa, o zaman bu beraberliği için arzuluyor. Ne Krom aslında yapmak gösterilmiştir hücreleri böylece şekerlerin ve karbonhidratlara için istek minimize ve kilo kaybı girişimleri artırılması, şeker maksimum seviyelerini tutun emin olmaktır. Sekiz haftalık bir süre içinde bitirildi Bir çalışmada, daha az karmaşık olması geliyor belirten chromium.Numerous araştırmaları ile tamamlayan aslında aynı zamanda şeker arzuları karbonhidrat engelleme ve krom bağladığınızda anksiyete olan insanlar karbonhidrat gıda istek ve iştah azaltılan gösterdi sağlıklı kan şekeri derecelerini korumak için. karbonhidrat ve diğer şekerler ile Gıdalar kadar ıslanmış ve güç gibi tutulur. Ne Krom aslında yapmak gösterilmiştir nedenle şekerlerin yanı sıra filinta için bastırılmış istekleri minimize ve zayıflama çabaları arttırma, hücreler şeker optimum derecede tutun garanti olduğunu.

Kafein Susuz.

Güç içeceklerde birlikte bugün kilo yönetimi takviyeleri önemli çoğunluğunda keşfedilir şeydir Kafein,. Kafein bireyler daha konsantre yanı sıra keskin bırakarak ve yorgunluğu azaltmada, tanınmış bir uyarıcıdır. Bu tatbikata katılmak için basit olabilir gelir sağlamaktadır.
Ancak, kafein aynı şekilde kilo kaybı artırır ve aynı zamanda thermogenesis artırarak açlığı en aza indirir. Kafein ayrıca yağ yakımını artırır ve aynı zamanda thermogenesis geliştirerek iştahı azaltır.

Nopal.

iştah kontrolü artırmak, elyaf ile dolu olan bir kaktüs Nopal. Nopal da kilo damla iken kesinlikle çok daha fazla güce sahip olacağını göstermektedir amino asitler, bir yeri vardır. Dahası, bu hücrelerde tutulan gereksiz su her türlü ortadan kaldırmak için yardımcı olur.

L-Karnitin furmarat.

Amino asit L-karnitin, bir doğal tip L-Karnitin furmarat,. Yeşil sebzeler, fındık ve ayrıca kırmızı etin içine normalde gerçekleşir yanı sıra enerji dönüştürerek mevcut olan yağ depolarını faydalanmak için vücut yardımcı olur. Bu güç üretimi ile ancak aynı şekilde, sadece yağ yakma ile değil yardımcı gösterir.Tam olarak nasıl PhenQ işleri yapar?

PhenQ bilim tarafından desteklenmemektedir - PhenQ Yorumlar: 10 En Zayıflama hapları

kendi yağ depolar parçalamak için en hızlı yöntem Thermogenesis adı verilen bir işlemle halinde vücut girmektir. Bu prosedür sadece aşırı şişman mağazalarında her türlü yakıp, hem de günlük yaşam için gaz olarak kullanacağız.

üst sınıf bileşenleri var, tüm zamanlarda thermogenesis girmek için vücudunuzun tetikler metabolik fiyatı artırmak yardımcı olacaktır. Sizin kilo kaybı kesinlikle gerçekten enerjik, hem de hayat dolu duygu koruyacak artırdığını metabolizma hızı, hem de asla vazgeçmez!

Düz bir tıbben incelenen maddenin yoluyla metabolik süreç hedefleyerek kısa, PhenQ işlerde bir-Lacys ® Reset çağırdı.

Geliştirilmiş metabolizma hızı daha da kalori de dinlenmede, gün boyunca döken anlamına gelir.

Bu ayrıca verimli bir gün boyunca tüketmek gıda miktarını düzenleyen yardımcı, sizin istek azaltarak çalışır.

Etkili istek indirimleri en önemli bir diyet hapı yönleri yanı sıra bir ek satın alırken sürü insan aradığı birinin biridir.

Sonuç olarak, süper kullanımı çok kolaydır ve en iyi kilo amaca ulaşmak için nasıl tam yönleri içerir.PhenQ Güvenli mi?

PhenQ bir hile çok değildir etkin madde kullanmaktadır. Aynı zamanda, niasin veya vitamin B3, kafein, kırmızı biber tozu, yüksek seviyelerde ve piperin (karabiber) fiziksel sıcak takviye eden bir karışım vardır.

Çoğumuz bu aktif maddeler, örneğin konut özelliği vardır anlıyoruz (ya da her zaman doğrulamak olabilir) below-- çok açık. Ortak olarak kemik güçlendirici çözeltilerde kullanılan kalsiyum karbonat, elde.

Bir hücresel düzeydeki etkilerinden ile bu yanı, sağlıklı ve dengeli kilo korunmasında bir işlevi vardır. Bir dengeli metabolik hızına önemli bir unsur olduğu gibi Kalsiyum aslında kilolu yetişkinler üzerinde de çalışması için ortaya konmuştur.

tutarlı temel olmayan işlenmiş gıdalarda bulunan Krom Pikolinat, istek kurtulmak etkilidir. Bu olumlu yollarla kan şekeri derece etkileyebilir ve hücrelerin ilave şeker başvurmak gerek kalmadan gerekli olan tüm enerjiyi almak çıkmasını sağlayabilir.

Kesinlikle aslında tüm yaşam için kilolu olsalar çalışacak ve aynı zamanda siz de eski halen şey değiştirmek olduğuna inanıyoruz.

size vücut kadar bu şekilde olmuştur gerçeği şimdi nedeniyle asla hiç bir dize formülü ile beslenen oldu ya Hiç vermesi gerekirdi değişikliklerinin herhangi yapılmış asla gerçeğine muhtemelen bu. bileşenlerin İdeal karışımı ile, yine de, önemli ölçüde o işleyişine değiştirebilir.

PhenQ Yan Etkileri

Bütün bu ayrıntılar, ürün aslında vücut içinde bazı önemli ve de muhtemelen korkutucu ayarlamaları ve yolu fonksiyonları olduğuna inanıyoruz yapabilir.

değil sürece uygun dozu saygı olarak en azından, gerçi tereddüt kadar fiili bir ihtiyaç vardır.

Eğer nefes veya bilincini kaybetme eşiğinde eksikliği gibi hissediyorsunuz olabilir.

Sen göğüs ağrısı ve düzensiz ya da sadece garip kalp atışı, hem de ayaklarının yanı sıra ayak bileği eklemlerinde şişlik yaşayabilir.

Phentermine kafasında veya tahriş durumunu sallanan komplikasyon üreten aynı şekilde mümkündür. Ancak bu onun aşırı belirtiler ve nadiren gözlenir. Böyle belirtiler danışma gerekir.

Hafif ve ekstra zamanki olumsuz etkileri, baş dönmesi ve titreşimler, tamamen ağız kuruluğu veya alışılmadık tat, huzursuzluk duyuyordum, bağırsak hareketi ayarlamaları olan dinlenme desenleri müdahale ve ayrıca modifikasyonlar libido.

Eğer varsa veya herhangi kalp sorunu olsaydı Phentermine ile bir şey almaktan kaçının. Eğer tiroid kaygıları, glokom veya stres ve anksiyete ettiği zaman da olumsuz etkileyebilir. Eğer herhangi bir ilaç alıyorsanız, iletişim olabileceğini göz önünde bulundurunuz.

Bu konuyla ilgili tecrübeli bir doktor veya eczacınıza danışın. Ayrıca, size önceden bu tabletleri alarak başlamak olabilir doktorunuz koşullarının her türlü tanımasını sağlayacak.

alkol alımının yan etkilerinin ciddiyetini artırabileceğini unutmayın.

PhenQ kupon kodu% 10 KAPALI: [NO_COUPON]


PhenQ Kullanıcı İncelemeleri

PhenQ Müşteri Yorumları

  • İnsanlar bunu yapamadık düşündüm ama PhenQ ile benim sağlıklı ve dengeli beslenme planı ve egzersiz eşleştirme 3 ay içinde 44 £ kaybetti - - Ben 3 ay içinde 44 pound döken Taiylah P, yaştan 21 yaş
  • Ben 1 ayda 11 £ kaybetti - - kesinlikle başka bir şey çalışırken diyet planları ve başarılı olamadı yaşam değişikliklerinin yol bol denedikten sonra PhenQ bana ağırlığını azaltmak destekli Ghislain R, yaşları 31 yıl
  • Basitçe 2 hafta sonra sonuçları görmeye başladı ve kayıp 14 pound, Midsection içinde 11.5 inç ve 10 İngiltere'de boyuttan 12 den gitti - - Ben 9 haftada 14 £ kaybetti Nicola, yaşları 36 yıl
  • Ben 5 ay içinde 20 £ kaybetti - Ben kilo PhenQ sayesinde hayata geçirildi parkta benim gençler tutulması için damla gerekir - 31 yaşında Valerie,
  • Ben 3 ay içinde 20 £ kaybetti - PhenQ beni bebek ağırlığı döken destekli. Bu hayret verici ve ben tamamen benim hedeflere ulaşmak ne zaman kullanmaya kalmaya gidiyorum - Nisan, yaştan 35 yıl
  • Ben 1 ayda 9 pound kaybetti - - PhenQ beni karın yağ ve sevgiyi dökülme hedeflerimi kolları gerçekleştirmek yanı sıra benim vücut şeklini geliştirmek destekli AXELLE, yaştan 22 yıl

PhenQ Avantaj ve Dezavantajları

Ben EKSİLERİ ile başlayacağız.

gece-- Belirsiz Bir Gün de almayın ben öğle yemeğinde almak hatırlamak başarısız olduğundan yaklaşık 10 de PhenQ almaya karar verdi.

Eh o gece ben bir güç yükseltici ve uyarıcı olduğu için yaklaşık 3 kadar yukarı uyanık edildi. bana göre saçma bir hata.

Eğer akşam egzersiz öncesinde PhenQ almaya hazırlandıkları Eğer bütün gece olacak şekilde daha sonra muhtemelen mükemmel bir fikir değil.

Sana kalanına ulaşmak isterseniz akşam 6'dan sonra alarak tavsiye yok!

Headaches-- Şimdi ve yeniden ben PhenQ aldıktan sonra baş ağrısı var. Bu o kadar benim kan şekeri aşağıda tipik atıştırma aşağı olabilir.

Birkaç paracetamols çektikten sonra ben gerçekten olsa iyi hissettim. Ben PhenQ ile ilgisi gerçekten olsaydı emin değilseniz bu yüzden aslında sürekli migren karşı savunmasız oldular olsa samimi olmak.

Sonra PhenQ? - Bir noktada onlar siteyi fiilen döken sonra ağırlık uzak tutmak için yollar olduğunu söyleme. Onunla aşağı bireylerin oldukça çok olacak kesinlikle ince varsayar ve onlar kullanmayı bıraktıktan sonra sonra geri kazanmak.

Eh ben aslında kilo kapalı alanı korumak için en iyi yollarından aşağıda size gösterilecek kapalı kilo tutmak için bir yol keşfetti.
Şu en PROS tartışmak izin verir.

Etkili bir açlık ben gün atıştırma boyunca benim workdesk oturdu beri yani kilolu aldığını ana nedeni suppressant-- bu.

Ben PhenQ alarak başladıktan sonra ben neredeyse tamamen atıştırma çıkmanız keşfetmek gerçekten şaşırdım.

Benim kahvaltı ile PhenQ aldıktan sonra ben gerçekten saat aç hissetmem. Hatta olursa olsun gıda düşünmek olmaz.

Neredeyse açlıktan yanı sıra bir tedavi basitçe kapalı elde etmekte olması anlatır kafanızda bir parçası gibi.

Bundan sonra ben PhenQ tablet sayısı 2 ile öğle yemeği yerdik ve gerçekten akşam yemeğine kadar hiç açlıktan hissetmem.

Ben sadece açlıktan olmasaydı beri tamamen atıştırma bıraktım bir gün bu tabletlerin 2 almaya başladı Çabuk sonra.

Bu ayrıca beni muhtemelen kilo verdim büyük bir nedendir önemli miktarda tarafından aldığım kalorileri azaltmak yardımcı oldu.

Çok daha power-- alarak 10-15 dakika içinde ben gerçekten dikmek ve daha uyanık yanı sıra enerjik olma sonunda olduğunu keşfeder. enerjik olmak birçok kişi kesinlikle Ancak saat aşağıdaki çift için benim güç seviyelerinde aklımda gerçek üstü kalsın bu aldıktan sonra beni tanımlarsınız ne kadar değil aslında.

Şimdi atıştırma durdu ve ayrıca ben çok da fazla işi alıyorum çok daha fazla enerjiye sahip ettik.

Ve ayrıca bana sağladığı tüm enerjiyi ben kilo ile yardımcı olmuştur emin olun hangi sıklıkla dışarı çalışıyoruz.

Ben her gün yaklaşık 25 dakika yapmaya hiçbir egzersiz yapmaktan gitti. Sadece PQ ne kadar güçlü size ifşa etmeyecek, bir şey yapmak için önce enerji yoktu.

Kesinlikle aynı şekilde ben kesinlikle kalori azalan gelen enerjiye son derece kısa olacağını inanır ama aslında diğer oldu.

O hepsini en temel pro gerçekten buna yağ yakmak var hangi yapacak iddia sadece ne yapmasıdır fat-- Yani yakar. bunu almak ve sadece dürüstçe güçlü bir yağ ısıtıcı olduğunu düşünüyorum onunla çok kilo sonra gerçekten sonuçları hissedebilirsiniz.

Herkes ben vardı geçmişte bu egzersiz programlarını denedim normal bir insan yapmak için sadece zor demektir bu-- kullanabilirsiniz. Ben günlük egzersiz ve aynı zamanda özel yemekler hazırlamak saat yatırım için zaman yok.

Ben öyle ki gibi PhenQ ile bitirmek zorunda tüm bu sefer sıra kesinlikle istek azaltmak hem de size güç verecektir yanı sıra sabah yanı sıra öğle yemeğinde onu oradan almak. Bu enerji ile bundan sonra egzersiz yapabilirsiniz.

Ben size bunu yağ eritmek yardımcı olarak çok daha az de yemek sırf hayır egzersiz yapsam kesinlikle de ağırlığını azaltacak inanıyoruz Doğruyu söylemek gerekirse.

Gerçekten Oysa ben o işlev gördüğünden öyle mi birincil faktör varsayalım toplam works--. Öyle gerçek bir başarı olmadan önce kilo vermek araçlarının her türlü denedim ama PhenQ aldıktan sonra son derece hızlı aşağı ince başladı.

Doğruyu söylemek gerekirse Guarantee-- Nakit geri şu kadarını ilgili olarak bu oldukça iyi bu yüzden tatmin değilsen bile onlar 60 gün para iade garantisi var geri nakit web sitesi ile atış uyumunu soran hiç düşünmedim bilmiyorum.

PhenQ ücretsiz olarak? Ben tanıdı Bir nokta o atıştırma için olandan PhenQ almak gerçekten daha az masraflı olmasıdır.

Ben tipik bir ay boyunca ben bu tabletler para tasarrufu aslında olduğum atıştırmalıklar keserek böylece maliyeti sadece ne daha tüketmek için kullanılan bok ekstra harcama yöntemi d.

Nerede PhenQ Satın Alma?

Nerede PhenQ kazanmak için? Eğer mağazalarda alabilir miyim? Eh, ne yazık ki t o ya bu alanlarda alabilirsiniz.

Nerede gezegende Eğer PhenQ kazanmak mı?

Eh, PhenQ almak için sadece bir yer gerçekten var. Hangi burada web sitesi üreten üzerindedir. Ama neyse ki (eğer 1'den fazla paket sipariş varsa) ve ayrıca demetleri bir dizi kaynağı hızla maliyet ücretsiz teslimat tedarik olmasıdır.

1 BOTTLE
$69
Retail: $79.95
Save $10 Right Now!
buy now »
2 BOTTLES + 1 FREE
$139.90
Retail: $239.85
Save $99.95 Right Now!
buy now »
3 BOTTLES + 2 FREE + FREE ADVANA CLEANSE
$189.95
Retail: $399.75
Save $209.80 Right Now!
buy now »

resmi web sitesi dan PhenQ sipariş için buraya tıklayın »

Author: Adhika Dibya

Nutritionist and Dietician based in Jakarta, with a demonstrated history of working in the health wellness and fitness industry. Skilled in Nutrition Education, Nutrition Consultation, Diet Planning, Food & Beverage, Content Creation and Public Speaking. Strong healthcare services professional with a Bachelor Degree in Nutrition from Gadjah Mada University.

ŞİMDİ SATIN AL »